Dzień 15 - sobota, 16.07.2016

Dziś ostatni (w miarę słoneczny) dzień obozu oraz naszej wspaniałej przygody. Rano po porannej zaprawie i energetycznym śniadaniu odbyła się msza święta odprawiona w intencji o szczęśliwą podróż przez naszego księdza kapelana, hm. Zdzisława Budka.

Chyba już czas wracać do domu

Następnie uczestnicy obozu przystąpili do wielkiego pakowania oraz sprzątania. Zaraz po obiedzie kadra przygotowywała prowiant na drogę składający się z bułek, napojów, banana oraz słodyczy.

O godzinie 15:00 nadszedł czas na pożegnalny apel. Zostały wręczone nagrody dla najlepszych drużyn, zastępów oraz miłe upominki dla całej kadry. Okazało się, że I miejsce w obozowej rywalizacji drużyn zajęli ?Dynamiczni Harcerze Newtona" oraz ?Uradowane Pstrągi Skłodowskiej". Z kolei zastęp, który przez wszystkie dni obozu utrzymywał stuprocentową czystość ?na piątkę" to ?Probówki Opanowujące Wszechświat". Po apelu zapletliśmy krąg i puściliśmy iskierkę przyjaźni.

Gdy zakończyliśmy ostatnie prace porządkowe, udaliśmy się na pożegnanie morza oraz na ostanie lody i gofry w Pogorzelicy.

O godzinie 19:00 zabraliśmy swoje bagaże i ruszyliśmy do autokarów. Pożegnaliśmy naszą bazę i zabraliśmy z obozu najwspanialsze wspomnienia, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.

dh. Monika Polan