Dzień 11 - wtorek, 12.07.2016

Przed tobą setki dróg

Dzisiejszy dzień zapowiadał się wspaniale! Słońce przywitało nas wczesnym rankiem. Oczywiście wszyscy obudziliśmy się z uśmiechem na twarzy i ruszyliśmy na przywitanie dnia. Na odprawie nie brakowało energii i dobrego humoru! Czekała na nas wielka niespodzianka, ponieważ podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w nieznane!

Przed tobą setki dróg

Każdy z nas był bardzo ciekawy tego, co go czeka! Okazało się, że jedna grupa wyruszyła kolejką wąskotorową ?Retro" do Trzęsacza, gdzie zobaczyli ruiny zabytkowego kościoła, zwiedzili interaktywne muzeum i obejrzeli film o historii Trzęsacza.

Z Trzęsacza harcerze przeszli widokowym klifem do Rewala i zobaczyli ?Krainę wieloryba". Druga grupa udała się najpierw do parku linowego w Pogorzelicy, a później plażą przeszłą do Niechorza. Tu harcerze mieli okazje podziwiać piękne widoki z latarni morskiej, a następnie w motylarni oglądali niespotykane na co dzień motyle.

Ostatnia ? trzecia grupa ? popłynęła spływem kajakowym z Trzebiatowa do Mrzeżyna rzeką Regą. Ponad trzygodzinna wyprawa zakończyła się biwakiem z kiełbaskami. Po posiłku część uczestników wycieczki powróciła do obozu na piechotę plażą, a część rowerami ścieżką rowerowa wzdłuż wybrzeża.
Wszyscy bardzo angażowali się w swoje wyprawy, aby jak najwięcej przeżyć i dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Po wycieczkach wszyscy wróciliśmy do obozu bardzo zmęczeni, dlatego udaliśmy się na relaksacyjny seans filmowy, a następnie - po ciszy nocnej - do swoich śpiworów.

dh. Ewa Dzidek